Haber Ordu Ordu Haberleri
ORDU GÜNDEM

Gençlik Yürüyüşü Yapıldı

Bilge
20 Mayıs 2023 11:40
Son Güncelleme: 20 Mayıs 2023 11:40
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı çerçevesinde düzenlenen “Gençlik Yürüyüşü”, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
Gençlik Yürüyüşü Yapıldı

Köprübaşı Ceren Özdemir   Meydanı’nda başlayan “Gençlik Yürüyüşü”nde, Vali Tuncay Sonel, protokol üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar Türk Bayrakları eşliğinde Köprübaşı Ceren Özdemir Meydanı’ndan    hareket ederek, Süleyman Felek Caddesi ve Sırrı Paşa Caddesi üzerinden ilkadım Anıtı’na yürüdü.

Bando eşliğinde yapılan yürüyüşte, öğrenciler ellerinde taşıdıkları bayraklar ile renkli görüntülere sahne oldu. Coşku içerisinde yapılan “Gençlik Yürüyüşü” sırasında Vali Sonel  vatandaşlara ve araç  sürücülerine bayrak takdim ederek, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramılarını  kutladı.

Vatandaşlar sokaklarda ve evlerinden alkış tutarak, yürüyüşe eşlik etti. Metrelerce uzunluktaki Türk bayrağı ve marşlar eşliğinde İlkadım Anıtı’na kadar gerçekleştirilen yürüyüşe araçlar da kornolarıyla eşlik etti.

“Gençlik Yürüyüşü”nün son noktası olan İlkadım Anıtı’nda katılımcılara hitaben bir konuşma yapan Vali Sonel, “Bugün, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun'a çıktığı 19 Mayıs 1919'un 104. yıl dönümü. Bu vesile ile bu toprakları vatan yapan ecdadımızı, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi, saygıyla, minnetle ve şükranla anıyoruz” dedi.

Konuşmasında gençlere de seslenen Vali Sonel, “Sevgili gençler! Yolunuz bahtınız açık olsun. Rengini şehitlerimizin  kanlarından alan beyaz ay yıldızlı al bayrağımızı sonsuza dek dalgalandıracağız. Bu memleketin kıymetini bilmek, geçmişimizi unutmamak lazım. Rabbim birliğimize, dirliğimize kardeşliğimize, beraberliğimize göz dikenlere fırsat vermesin. Hepinizi Allah'a emanet ediyorum” diyerek, konuşmasını tamamladı.

 

Yorum Yazın