Haber Ordu Ordu Haberleri
SİYASET

Günay, En Güçlü Aday!!!

Bilge
03 Nisan 2023 19:15
Son Güncelleme: 03 Nisan 2023 19:15
Türkiye için çok büyük önem arz eden 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri öncesi, siyasi partilerin illerde oluşturacağı milletvekili listeleri merak konusu oldu…
Günay, En Güçlü Aday!!!

İstanbul’da partilerin aday listeleri heyecanla bekleniyor.

Özellikle AK Parti'nin isim tercihleriyse daha çok merak ediliyor.

Önceki dönemde TBMM'ye İstanbul'dan 2 milletvekili gönderen AK Parti'de bu sene listenin Ordu nüfusunun göz önünde bulundurularak artırılması bekleniyor.

Bu kapsamda AK Parti'nin milletvekili aday adayları da yeni oluşacak listeye girmek için yoğun gayret gösteriyor.

İstanbul Ordu camiasında son dönemde oluşan beklenti ise yeni listedeki isimlerin teşkilat geçmişi olması Ordulularla iç içe bulunması Ordu İstanbul Ankara entegrasyonunu sağlayabilmesi ve Orduluların sorunlarını yakından bilip çözüme kavuşturabilecek potansiyele sahip olması isteniyor.

Bütün bunlar göz önünde bulundurulduğunda AK Parti aday adayları içinde öne çıkan isimlerin başında ise 28. Dönem 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı Ömer Faruk Günay geliyor.

AK Parti’nin kuruluşunda yer almış o günden beri her kademesinde ciddi görevler üstlenmiş, sadakatini ispatlamış ve çok önemli birçok STK'larda yöneticilik yapan (Sen1 Ordusun İyilik Hareketi Vakfı – Orduspor vs.) Günay'ın temayül yoklaması, yüz yüze mülakat görüşmeleri öncesi ve sonrasında gerçekleştirdiği ziyaretlerde hem 3. bölge parti teşkilatlarından hem de vatandaşlardan büyük teveccüh görmesi “Ömer Faruk Günay” ismini İstanbul’da yaşayan yaklaşık 1 milyon Ordulular ve tüm çevrelerde ön plana çıkardı.

Geçtiğimiz çeşitli seçim dönemlerinde de aday adayı olan ve listede adı olmamasına rağmen seçim süreci boyunca parti teşkilatlarıyla birlikte sahada omuz omuza adeta savaşırcasına mücadele veren Günay, teşkilatlarda, genel merkezde ve parti büyüklerinde bıraktığı olumlu intiba dolayısıyla, 2023 seçimlerinde milletvekili adayı listesinde yer almasına kesin gözüyle bakılan en güçlü aday adayı olarak görünüyor.

Gazeteci ve yazarlık yönüyle de ön plana çıkan Günay, çok önemli bir dijital medya Ajansı’nın yöneticiliğini yapıyor.

Devletin menfaatleri milletin hassasiyetleri doğrultusunda son 20 yılda en önemli süreçlerde çok ciddi mücadeleler ortaya koymasıyla da Günay takdir ediliyor.

İlk defa oy kullanacak yaklaşık 6 milyon civarındaki seçmen kitlesine sahip olduğu vasıflarla en iyi etkileşim kurması yönünde herkesin hemfikir olduğu, renkli kişiliği ile seçim çalışmalarında ortaya koyacağı performansla AK Parti’ye ciddi artılar kazandırma durumundan dolayı, aday olması hususunda herkesin ittifak olduğunu ortaya çıkarıyor…

Yorum Yazın