reklam reklam
reklam
reklam

ALTINORDU’DAN TOPLUM SAĞLIĞINA ALTIN DESTEK  « Haber Ordu

3 Aralık 2021 - 01:55

ALTINORDU’DAN TOPLUM SAĞLIĞINA ALTIN DESTEK 

Altınordu Belediyesi kırsal mahallelerde sağlık emekçilerinin büyük bir özveri ile yürüttükleri aşılama çalışmalarına Mobil Sağlık Tarama Aracı ile destek veriyor. Altınordu Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ve hastaneye ulaşımda zorluk çeken vatandaşların kapısına sağlık hizmeti götüren Ordu’nun ilk Mobil Sağlık Tarama Aracı toplum sağlığının korunması adına yapılan çalışmalarda aşı hizmetini de Altınordulu’ların ayağına taşıdı.

ALTINORDU’DAN TOPLUM SAĞLIĞINA ALTIN DESTEK 
Son Güncelleme :

15 Ekim 2021 - 15:29

163 kez okundu

ALTINORDU BELEDİYESİNİN MOBİL SAĞLIK TARAMA ARACI AŞI İÇİN KIRSAL MAHALLELERDE

Kesintisiz bir şekilde sürdürdüğü klasik Belediyecilik hizmetlerinin ötesinde Sosyal Belediyecilik anlayışı ile insanın olduğu her yerde var olan Altınordu Belediyesi, toplum sağlığının korunması adına özellikle pandemi sürecinde ortaya koyduğu çalışmalarla örnek oldu. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde Sağlık Bakanlığınca yürütülen aşı çalışmaları ile pandemi ile mücadelede örnek olan ülkemizin bu değerli çabalarına büyük oranda aşı olarak destek veren Altınordulu’ların sağlığının korunması adına Altınordu Belediyesi de her türlü katkı ve desteği vermeye devam ediyor.

 

ALTINORDU BELEDİYESİ SOSYAL BELEDİYECİLİKTE ADETA TARİH YAZDI

Pandemi sürecinin hemen başında başlattığı hijyen seferberliği ile milyonlarca metrekare kapalı ve açık alanda dezenfekte çalışması yürüten Altınordu Belediyesi sosyal belediyecilikte adeta tarih yazdı. Vatandaşların hastaneye gitmekte kararsızlık yaşadıkları Kovid-19 sürecinde Mobil Sağlık Tarama Aracı ile temel sağlık hizmetlerini vatandaşların kapısına götüren Altınordu Belediyesi ülkemizin salgını bertaraf etmek amacıyla büyük bir mücadele yürüttüğü aşı çalışmalarına Mobil Sağlık Tarama Aracı ile destek veriyor. Altınordu Belediyesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü iş birliği ile yapılan programla kırsal mahallelerde yürütülen aşı çalışmalarında hizmet veren Mobil Sağlık Tarama Aracı hem aşı kampanyasına destek veriyor hem de Röntgen, ultrason, EKG cihazı ile solunum ve işitme testleri de yapılabilen son sistem teknoloji ile hastane konforu ile vatandaşlara sağlık hizmeti sunuyor.

 

HACILAR MAHALLESİNDE AŞI ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Pandemi sürecinin başından itibaren büyük bir özveri ile çalışan sağlık emekçileri ile birlikte Hacılar Mahallesinde yürütülen aşı çalışmalarında görev alan Altınordu Belediyesi ekipleri, sağlık tarama aracı ile hem aşı çalışmalarına destek verdiler hem de vatandaşlara 1. basamak sağlık hizmetleri sunulmasına katkıda bulundular. Elliye yakın vatandaşın aşı hizmetinden yararlandığı çalışma vatandaşlarda büyük bir memnuniyete vesile oldu.

 

BAŞKAN TÖREN, “ALTINORDULU’LARIN SAĞLIĞI ALTIN DEĞERİNDE” 

Mobil Sağlık Tarama Aracı’nın merkeze uzak mahallelerde bulunan ve hastaneye gelmek için zorluk çeken vatandaşlar için çok özel bir çalışma olduğunu aktaran Başkan Tören, “Projeye ‘Ordulu vatandaşlarımızın sağlığı altın değerinde’ sloganıyla başladık. Bu çalışmalarımız kapsamında Altınordu Mobil Sağlık Tarama Aracı’nı vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Aracımızla, dış mahalle diye tabir ettiğimiz 70 mahallede aile hekimliği müessesiyle il ve ilçe Sağlık Müdürlüğü koordinesinde tarayıcı sağlık hizmetlerinin ötesine geçerek 1. Basamak sağlık hizmetlerini sağlıyoruz. Uzun ve zorlu bir süreç olan pandemi ile mücadelede devletimiz kararlılıkla bir çalışma yürütüyor. Salgından korunmada en etkili silahın aşı olduğu bilim çevrelerince kabul edilen bir gerçek. Ordumuz, Altınordu’muz bu konuda gösterdiği duyarlılıkla mavi kategoride bulunuyor. Bizde hemşehrilerimizin bu duyarlılıklarına katkı vermek ve sağlık emekçilerimize destek olmak için Mobil Sağlık Tarama Aracımızı aşı için tahsis ettik. Aynı zamanda 1. basamak sağlık hizmetlerinin de verildiği aracımız vatandaşlarımızın hizmetindedir. Her zaman yanlarında olduğumuz fedakâr sağlık emekçilerimize olağanüstü gayretleri ve özverileri sebebiyle teşekkür ediyor, tüm hemşehrilerimize sağlık ve esenlik dolu günler diliyorum.” dedi.

 

 

HACILAR MUHTARI MEHMET KALYONCUOĞLU “DERDİMİZLE DERTLENEN VE HER DAİM YANIMIZDA OLAN BİR BAŞKANIMIZ VAR”

Mahallede yürütülen aşı çalışmalarını değerlendiren Hacılar Mahalle Muhtarı Mehmet Kalyoncuoğlu “Hacılar muhtarı Mehmet Kalyoncuoğlu, “ülkemizde ve dünyada devam etmekte olan pandemiyle mücadele kapsamında değerli Başkanımız Aşkın Tören Bey ücretsiz mobil sağlık aracını tahsis ederek yaşlılarımızın hastalarımızın insanlarımızın ayağına bu hizmeti göndermiştir. Muayeneleri tedavileri yapılmıştır. Bizim her zaman her daim yanımızda olan derdimizle dertlenen sevincimizle sevinen mutluluğumuzu paylaşan üzüntülerimizi paylaşan çok değerli başkanım Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın Tören’e bizleri unutmadığı için mahallem ve şahsım adına çok teşekkür ederim” sözleriyle Başkan Tören’e teşekkürlerini iletti.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.