reklam reklam
reklam
reklam

BELEDİYE PERSONELİNE SIFIR ATIK, İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VE ÇEVRE KİRLİLİĞİ « Haber Ordu

3 Aralık 2021 - 01:25

BELEDİYE PERSONELİNE SIFIR ATIK, İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VE ÇEVRE KİRLİLİĞİ

Fatsa Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol  Müdürlüğü tarafından, Mahalli İdarelerin görev, yetki ve yükümlülükleri bölümünde 9.Maddenin J bendi gereği Sıfır Atık Yönetim sisteminin yaygınlaştırılması ve bu konudaki farkındalığın artırılmasına yönelik belediye personeline   bilinçlendirme ve farkındalık eğitimi düzenlendi.

BELEDİYE PERSONELİNE SIFIR ATIK, İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VE ÇEVRE KİRLİLİĞİ
Son Güncelleme :

13 Kasım 2021 - 10:26

70 kez okundu

Eğitimi veren  Çevre Koruma ve Kontrol  Müdürü Derya Özcan Ateşli artan nüfus ve çevre kirliliğine,  iklim değişikliğine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak maksadıyla, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 2017’den buyana titizlikle yürütülen, 12/07/2019 Tarih ve 30829 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Sıfır Atık Yönetmeliği kapsamında eğitimler düzenlendiğini belirterek, “Eğitimin amacı Kurum içindeki, tüm personellere; Sıfır Atık Sistemi kurulumunun nedeni, faydaları, kazançları, her bir bireyin sisteme nasıl katkı sağlayabilecekleri, hangi atıklar geri dönüştürülebileceği, hangilerinin geri dönüştürülemeyeceği, sıfır atık ve geri dönüşüm ekipmanlarını kullanırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? çevreye ve insan sağlığına etkileri, Bakanlığın bu konuda yürüttüğü çalışmalar hakkında, Ülkemiz ekonomisine katkıları hakkında bilgilendirme yaptık. Belediyemiz Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüz tarafından okullarda da Sıfır Atık, iklim değişikliği ve çevre kirliliği konulu farkındalık eğitimi verilmeye devam edecektir.” dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.