reklam reklam
reklam
reklam

BÖYLE AYDINLARA CAN KURBAN!… « Haber Ordu

3 Aralık 2021 - 01:13

BÖYLE AYDINLARA CAN KURBAN!…

BÖYLE AYDINLARA CAN KURBAN!…
Son Güncelleme :

15 Kasım 2021 - 11:08

126 kez okundu

Ülkemizin gerçekten ülkesini milletini seven ve Millî ve manevi değerlerimize gönülden bağlı, bilgili, kalp gözü açık aydınlara her zamandan daha çok ihtiyacı bulunmaktadır. Ülkemizdeki aydınlara baktığımızda; çoğunluğunun ülkemiz insanlarının öz değerlerine karşı olanlarına, hatta bazen ülkemiz aleyhine olabilecek faaliyet içerisinde bulunabilenlerine bile rastlayabilmekteyiz. Bu tip aydınlarla, milletimiz arasında her yönde büyük uçurumlar bulunmaktadır. En başta inanç ve inandığı gibi yaşamak hususunda aydınların çoğunluğu, milletin ekseriyetinin aksine düşünmekte, çoğu zaman da milletin de kendileri gibi inançtan uzak yaşaması için baskı yapabilmektedir.

 

Bugün sizlere gerçekten bir Türk aydınının çığlığını aktarmak istiyorum. Bu çığlığı dikkatlice okuyalım ve ülkemizin geleceği ile ilgili kaygıları iyi kavrayalım. Biz de üzerimize düşenleri en iyi şekilde yapmaya gayret gösterelim.

 

ANKARA Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. A. Nezih Erverdi, “Halihazır Durum Analizi” başlığıyla bir yazı yazmış ve öğretim üyelerine göndermiş.
Bu bir aydın çığlığıdır… Uyarıcı ve uyandırıcı…”Sayın öğretim üyesi” diye başlıyor ve ilk sözünü söylüyor: ve “Olanı biteni yalnızca seyretmek, kendi köşesinde oturup başkalarının hazırladığı senaryoların figüranı olmayı kabullenmek; Başkalarının sizin adınıza konuşmasını beklemek, sessiz kalmak, bir üniversite öğretim üyesinin ülkesine yapabileceği en büyük kötülüktür düşüncesindeyim.”

 

Bu ABD ne istiyor? DEĞERLİ bilim adamının ikinci uyarısı ise ABD ile ilgili.
Okuyalım:

 

“Dünyada her devletin milli menfaat ve hedefleri vardır. Milli güvenlik siyaset belgelerinde bunlar açıklanır. Bu hedefler bir başka ülkenin çıkarlarına uygun olmayabilir, gerginlikler ve çatışmalara neden olabilir. Başka ülkelerin menfaat ve hedefleri bizim aleyhimize olduğunda onlara kızmak yerine bu hedeflerinden vazgeçmelerine yol açacak kadar caydırıcı milli güç unsurlarına sahip olmak esastır.

 

ABD 21. Yüzyıl milli güvenlik siyaset belgesinde temel iki unsur göze çarpmaktadır. 21. Yüzyıl’da hiçbir ülke ya da ülkeler topluluğunun stratejik güç olmasına izin verilmeyecektir. Bu hedefin sağlanması için önleyici güç kullanımı dahil her yola başvurulacaktır. ABD’nin Türkiye topraklarının da içinde bulunduğu bölge için 3’ü temel, 3’ü mümkünse ulaşılabilir nitelikte hedefleri bulunmaktadır.

 

Temel Hedefler: Büyük İsrail’in oluşturulması, büyük Ermenistan’ın oluşturulması, büyük Kürdistan’ın kurulmasıdır. Daha uzun vadeli mümkünse ulaşılabilir hedefler: İstanbul merkezli Ortodoks devletinin kurulması, Pontus Rum ve Ege Yunan devletlerinin kurulması, Konya merkezli hilâfet devleti kurulmasıdır.”

 

Peki AB’nin derdi ne? TÜRKİYE AB ilişkileri konusunda, Sayın Erverdi’nin irdelemesi ise şöyle: “AB yaşayabilmek için bugünün enerji yatakları olan Ortadoğu ve Orta Asya’ya yakın olmak, burada egemenliğini tek başına ABD’ye terk etmemek durumundadır.  Bu bölgelere en yakın konumda olan ve akrabalık ilişkileri ile Türk Cumhuriyetleri’nde etkin olabilecek Türkiye’yi AB’ye almamak, AB için yapılabilecek en büyük hatadır.  Ancak bağnaz Hıristiyan liderlerin yönetiminde ve geçmişin aşağılık duygusu içindeki Avrupa, büyük güçlü Türkiye görmek istememektedir.

 

Bunun yerine AB’ye girmek için vereceği tavizlerle zayıflamış ve Kürt-Türk federasyonuna gitmiş bir Türkiye onlara daha uygun gelmektedir. Kendileri sayesinde federatif devlet kurabilmiş Kürtler’in Avrupa’ya, büyük Türkiye’den daha fazla yarar sağlayacağını düşünmektedirler.

 

Geleceğe ait stratejisi henüz tam olarak bulunmayan Avrupa, bugünlerdeki siyasi gelişimlere hazırlıksız yakalanmıştır ve ne yapacağını bilememektedir.” Beş yapraklık yazısının son bölümünde “ne yapmalı” sorusuna on beş madde ile karşılık veriyor:

 

İşte bir kaçı: Özgürlükler kısıtlanmamalı, ancak hainliğe izin verilmemelidir.

 

Caydırıcı nitelikte tamamıyla yerli teknoloji ile oluşturulmuş güçlü silahlı kuvvetlere sahip olunmalıdır.

 

Doların yükselmesinin, Borsa’nın inmesinin ekonomik olarak hiçbir şey ifade etmediği halka anlatılmalıdır. Gelir dağılımındaki adaletsizlik giderilmelidir.

 

“Henüz gecikmedik” diyor aydınımız… Bu ülke bizim ve 1919’dan daha kötü şartlarda değiliz. Yeter ki birlik olalım, birliğin doğurduğu gücün farkına varalım.

 

İşte vatanını milletini seven ve milletin dertleri ile dertlenen, ayrıca bunlara çözüm yolları üretmek için çaba gösteren ve bu konularda uyarı görevini de yerine getiren gerçek Türk aydınının çığlığını hep beraber okuduk. Şimdi, bize düşen görev bu yazılanları mümkün olduğunca daha geniş kitlelere ulaştırmak olmalıdır.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.