reklam reklam reklam
reklam
reklam

Bugün Cum’a!.. « Haber Ordu

7 Mayıs 2021 - 19:45

Bugün Cum’a!..

Bugün Cum’a!..
Son Güncelleme :

16 Nisan 2021 - 10:35

80 kez okundu

Müminler olarak bizleri mübarek Ramazan’ın ilk Cum’asına kavuşturan, yaptıklarımızın ve yapmamız gerektiği halde yapmadıklarımızın hesabını vereceğimiz, öldükten sonra bizi dirilten ve dönüş kendisine olan Yüce Rabbimize sonsuz hamd-ü senalar olsun…

 

Bizler İslâm fıtratı, ihlâs sözü, Peygamberimiz Muhammed (S.A.V)’in dini, İbrâhim Aleyhisselâm’ın milleti üzere Cum’aya kavuştuk.

 

Salâtü selâm, Tahiyyat-ü ikram ve her türlü ihtiram iki cihan serveri Peygamberimiz Rasul-i Ekrem Hz. Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi ve Sellem Efendimize, O’nun Ehl-i Beyt’ine, Ezvâc-ı Tâhirât’ına, Âl ve Ashâbına, Etbâına ve onların nûrlu ve onurlu yollarını yol edinme gayretinde olanlara olsun…

 

“Kâfirlerden bir kısmına, onları sınamak için dünya hayatının zineti olarak verdiğimiz (yararlandırdığımız) ve onunla kendilerini geçindirdiğimiz şeye (mal ve saltanata, dünya hayatının çekiciliğine) sakın (göz dikme) rağbetle bakma. Rabbinin (ahiretteki) rızkı (sana verdiği nimetler) daha hayırlı ve daha devamlıdır.” (Tâhâ suresi131)

 

Yâ Tevvâb! Ey tevbeleri kabul edip, günahları bağışlayan!.. Yâ Gafûr! Ey affı ve mağfireti bol olan Allah’ım! Mübarek Cum’a gününü ve Ramazân ayını Senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi ve ihya etmeyi, feyzinden, rahmet ve bereketinden istifade edebilmeyi ve af olunmuş olarak Bayrama kavuşmayı bizlere nasip eyle!

 

“Ramazan ayını inanarak ve sevabını Allah’tan bekleyerek ihya eden kimsenin geçmiş günahları bağışlanır.” (Buhârî, “Ṣalâtü’t-terâvîḥ”, 1; Müslim, “Ṣalâtü’l-müsâfirîn”, 173, 174)

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam