reklam reklam
reklam
reklam

GELECEĞE NEFES ÇERÇEVESİNDE 100 FİDAN DAHA TOPRAKLA BULUŞTU « Haber Ordu

3 Aralık 2021 - 00:46

GELECEĞE NEFES ÇERÇEVESİNDE 100 FİDAN DAHA TOPRAKLA BULUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her yıl 11 Kasım tarihini “Milli Ağaçlandırma Günü” ilan etmesi nedeniyle “Geleceğe Nefes Seferberliği” çerçevesinde Fatsa Orman İşletme Şefliği organizesinde gerçekleşen programda 100 fidan daha toprakla buluşurken Fatsa’da toplam dikilen fidan sayısı 5 bin 500’ e ulaştı.

GELECEĞE NEFES ÇERÇEVESİNDE 100 FİDAN DAHA TOPRAKLA BULUŞTU
Son Güncelleme :

11 Kasım 2021 - 14:09

136 kez okundu

Demirci mahallesinde gerçekleşen programa Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Belediye Başkan Yardımcısı Ruhi Özbay, Kaymakam Refiki Ferdi Akgün, Cumhuriyet Başsavcısı Özcan Çabukoğlu, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı ve Adalet Komisyonu Başkanı Erdem Oğuz Özer, Orman İşletme Şefi Sevil Şen, protokol mensupları ve öğrenciler katıldı.

“AĞAÇ SEVGİSİNİ BİR SEFERBERLİK, BİR FİDAN DİKİMİNİ BİR MİLLET MESELESİ OLARAK GÖRÜYORUZ”

Fatsa Orman İşletme Şefi Sevil Şen fidan dikimi başlamadan önce yaptığı konuşmada, geleceğe nefes olmak ümidiyle fidanları toprakla buluşturmaya devam ettiklerini belirterek, “Hedefimiz vatanımızın her karışında zümrüt yeşili bir Türkiye fotoğrafına katkıda bulunmaktır. Geleceğe nefes seferberliğimiz gördüğü yüksek ilgiyle hedeflerini aşarak dünyaya örnek olacak bir kampanyaya dönüştü. Bu güzel çabaya destek veren basın mensuplarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza ve öğrencilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından her yıl 11 Kasım gününün Milli Ağaçlandırma günü olarak kutlanacağını duyurması ile birlikte bugün burada toprağa hayat canlılara nefes olacak anlamlı bir etkinliği gerçekleştiriyoruz. Geleceğe nefes seferberliği çerçevesinde düzenlenen etkinlikle yeşilin her tonunun olduğu yemyeşil bir Türkiye inşa edeceğiz. Küresel ısınma ve iklim değişikliği sebebiyle dünya değişiyor biz daha hızlı değiştireceğiz. İklim krizinin etkilerini en aza indirgemek için bütün adımları atarken orman varlığımızı da arttırıyoruz. Havanın suyun toprağın ve bunların oluşturduğu güzelliklerin korunması için çalışıyoruz. Ülkemizin orman alanını ve ağaç servisine çoğaltmak, biyolojik çeşitliliği geliştirmek, çevreyi korumakla kalmayıp geliştirerek güzelleştirerek bizden sonraki nesillere bırakmanın çabası içerisindeyiz. Ağaç sevgisini bir seferberlik, bir fidan dikimini bir millet meselesi olarak görüyor, bu meyanda vatanımızın her karışında zümrüt yeşili bir Türkiye fotoğrafına katkıda bulunmaktan onur duyuyoruz.” dedi.
Fatsa Orman İşletme Şefi Sevil Şen’in yaptığı konuşmanın ardından Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Belediye Başkan Yardımcısı Ruhi Özbay, Kaymakam Refiki Ferdi Akgün, Cumhuriyet Başsavcısı Özcan Çabukoğlu, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı ve Adalet Komisyonu Başkanı Erdem Oğuz Özer, Orman İşletme Şefi Sevil Şen, protokol mensupları ve öğrenciler fidanları kendi elleriyle toprakla buluşturdular.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.