reklam reklam
reklam
reklam

GÜNAY: “SOSYAL MEDYADA SEÇİCİ DAVRANMAK GEREKİR!” « Haber Ordu

3 Aralık 2021 - 01:39

GÜNAY: “SOSYAL MEDYADA SEÇİCİ DAVRANMAK GEREKİR!”

Günümüz gelişen teknolojisi ve yaşam koşullarının değişmesiyle birlikte sosyal medya hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Ancak bu alan her ne kadar olumlu gibi görünse de zaman zaman olumsuzlukla sonuçlanan sosyal medya vakalarını duymak mümkün. Kullanıcıların çoğu zaman seçici davranamadığı ve acı sonuçlarına katlanmak durumunda kaldığı sosyal medya alanına ilişkin uzmanlar sıklıkla uyarılarda bulunuyor. Nare Medya Reklam Yapım Organizasyon Ajansı ve Yazılım Hizmetleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Günay, sosyal medyanın değerli bir kavram olduğunu söyleyerek bu değerin seçici davranıldığı takdirde öne çıktığını ileri sürdü. Gazeteci Günay, sosyal medya kullanıcılarına bazı önemli uyarılarda bulundu.

GÜNAY: “SOSYAL MEDYADA SEÇİCİ DAVRANMAK GEREKİR!”
Son Güncelleme :

20 Ekim 2021 - 12:34

159 kez okundu

Nare Medya Reklam Ajansı’nda sosyal medyaya dair önemli çalışmalarda bulunduklarını belirten Günay, şu değerlendirmelerde bulundu:

 

“Sanal Dünyanın Farklı Hayatlar Yaşama Hissi Var!”

“Günümüz koşullarında özellikle pandemi sürecinin de insanları evlere, dört duvar arasına sıkıştırdığı bir dönem yaşadık. İletişim kurma ve sosyalleşme ihtiyaçlarımızı karşılamak için kullandığımız en büyük araç elimizdeki cep telefonu ve sosyal medya uygulamaları oldu. Medya kanallarının sıklıkla kullanılması insanların hayata dair yeni isteklerinin oluşmasına da sebep oldu. Sosyal medyada paylaşılan farklı hayatlar, evlerdeki insanların da hevesi haline geldi. Öyle ki binlerce kilometre uzaklıkta başka ülkelerdeki lüks hayatlar insanların sanal dünyasına yerleşti. Bu durum gerçekle alakası olmayan, kendini farklı gösterme çabasında olan yeni bir sosyal medya profili oluşturdu bizim insanımızda. Sanal dünyanın farklı hayatlar yaşama hissi zamanla insanları psikolojik olarak ya yormaya başladı. Bunun önüne geçecek çalışmalar yapmalıyız. Önceliğimiz şu olmalı ki; sosyal medya kullanıcıları önüne gelen her şeyi ekranlarında görmemeli. Seçici ve bilinçli bir tavır sergilenmeli diye düşünüyorum.”

 

“Her  5 Dakikada Bir Sosyal Medyada Olmak Günlük Rutini Bozuyor”

Sosyal medya kullanıcılarının hemen hemen 5 dakikada bir telefon ekranlarını açmak zorunda hissetmelerinin olumsuz sonuçlar doğuracağını söyleyen Ömer Faruk Günay, bu durumun kişilerin günlük rutinlerini de bozduğunu sözlerine ekledi. Bilinçsizce yapılan bu hareket, gün sonuna gelindiğinde hayata dair planların eksik yapıldığının görülmesine neden olacak diyen Günay, ekran süresinin kısaltılması gerektiğini söyledi. Bunun da günlük hayattaki aktivitelere daha çok yönelmekle oluşacağını ifade etti.

 

“Sosyal Medyada Seçici Tavır Önemli”

İnsanların bilgiye ulaşabilmek adına en hızlı ve en güvenilir ortamı sosyal medyada aradıklarını ifade eden Gazeteci Ömer Faruk Günay, bu tavrın yanlış olduğunu söyledi. Sosyal medyadaki her bilgiye güvenilmemesi gerektiğini belirten Günay, bir tuş ile dünyanın her yerinden haber alınabilen bu uygulamaların her zaman güvenli olmadığının altını çizdi. Hem hayatı kolaylaştıran hem renk katan sosyal medyanın insan hayatını kontrolden çıkarmaması gerektiğini belirten Günay, hem paylaşım yapılırken hem de içerik araştırırken bilinci ve gerçeği yansıtan bir tavır sergilenmesi gerektiğini söyledi. “Seçici olmak alternatiflerin arasından sıyrılarak daha kaliteli içeriklere ulaşmanın en değerli yoludur” diyen Ömer Faruk Günay, bu tavrın gelecek nesillere de fayda sağlayacağını söyledi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.