Goalball Heyecanı Ordu’da Başladı

GENEL
1 hafta önce
Vali Tuncay Sonel, Türkiye Görme Engelliler Federasyonunun 2022 faaliyet programında yer alan ve ilimizde düzenlenen Bayanlar 1. Lig, erkekler 2. Lig Goalball Şampiyonasının 1. devre müsabakalarının açılış seremonisine katıldı.
Goalball Heyecanı Ordu’da Başladı

Atatürk Spor Salonunda düzenlenen açılış seremonisine, Vali Tuncay Sonel’in yanı sıra Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Türkiye Görme Engelliler Federasyonu Başkan Vekili Mustafa Kandemir, Altınordu Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Erkan Karahan, İl Jandarma Komutanı Albay Numan Öksüz, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Ak Parti İl Başkanı Halit Tomakin, MHP İl Başkanı Naci Şanlıtürk, hakemler, antrenörler ve sporcular katıldı. 

2021 Tokyo Paralimpik Oyunlarında altın madalya kazanan Goalball Kadın Milli Takımımızın sporcuların da yer aldığı 28 takımın katılımıyla 17-22 tarihleri arasında ilimizde yapılacak Goalball Şampiyonasının açılış seremonisine bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, müsabakaya katılan sporculara başarı dileklerinde bulundu.

Sporcuların bir istekleri olduğunda çekinmeden kendilerine iletebileceklerini söyleyen Vali Sonel, müsabakaların Ordu’da düzenlenmesi için destek veren Cumhurbaşkanı Sayın recep Tayyip Erdoğan’a ve Gençlik ve Spor Bakanlığına teşekkür etti.

Programda Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler de bir konuşma yaparak, sporcuları Ordu ilinde ağırlamaktan son derece memnun olduklarını dile getirerek, “Ordu’muz sizlerle şenlenecek. Sizlere hizmet etmek bizim görevimiz hem de siz bizim gururumuzsunuz” diye konuştu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa genç ise müsabakaya katılan sporculara başarılar dileyerek, Ordu’da yapılan spor müsabakalarının spor camiasında geniş yer bulduğuna, bu nedenle spor organizasyonlarının eksik olmadığına dikkat çekti.

Genç, “Sporcularımızı ağırlamaktan dolayı son derece mutluyuz. Onlara başarılar dilerken, desteklerinden dolayı başta Valimiz Tuncay Sonel’e, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Programda Türkiye Görme Engelliler Federasyonu Başkan Vekili Mustafa Kandemir de bir konuşma yaparak, federasyon olarak Goalball branşına ayrı bir önem verdiklerini belirterek, Goalball Şampiyonası 1. Devre müsabakalarının Ordu ilinde düzenlenmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Yorum Yazın