Haber Ordu Ordu Haberleri
EKONOMİ

Ordu’da Seracılık Yaygınlaşıyor

Bilge
12 Kasım 2022 12:55
Son Güncelleme: 12 Kasım 2022 12:55
Vali Tuncay Sonel beraberinde Tarım İl Müdürü Kemal Yılmaz ile birlikte Ordu’da her geçen gün yaygınlaşan ve üretimi artan seracılık faaliyetlerini yerinde inceledi.
Ordu’da Seracılık Yaygınlaşıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı ve DOKAP’ın destekleri ile sera kuran ve marul yetiştirmeye başlayan Selim Alptekin adlı üreticiyi tebrik eden ve bereketli bir üretim sezonu geçirmesi dileğinde bulunan Vali Sonel, marul serasında incelemelerde bulundu ve üretici Selim Alptekin’le birlikte marul hasadı yaptı.

Sera ve marul üretimi konusunda bilgi alışverişinde bulunan Vali Tuncay Sonel, seracılığın ve sebze üretiminin, aile ve ülke ekonomisine sağladığı katkının önemine vurgu yaptı.

“Ordu’da Tarım ve Orman Bakanlığımızın, DOKAP’ın ve Ordu Büyükşehir Belediyesinin destekleri, çiftçilerimizin de gayretleriyle son yıllarda 180 dekar olan seracılık 323 dekara çıktı” diyen Vali Sonel, “Seralarımızda, kışın marul, yeşil soğan, ıspanak gibi sebzeler, bahara doğru da salatalık, domates, biber, patlıcan gibi sebzeler üretiliyor. Aile ekonomisine ve yöre ekonomisine katkı sağlıyor. Ekonomiye ve çiftçilerimize sağladığı katkı ise, 90 milyon TL’yi bulmaktadır.” şeklinde konuştu. 

Tarım ve Orman Teşkilatının sürekli sahada ve çiftçilerimizin yanında olduğunu belirten Vali Sonel, “Tarım teşkilatımız, çiftçilerimizin her an yanındalar. Seracılığın gelişmesi için de ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Seralarda üretim yapan çiftçilerimize bereketli kazançlar diliyorum” diyerek, konuşmasını tamamladı.

Yıllardır seracılıkla uğraştığını söyleyen çiftçi Selim Alptekin, verdiği destek ve ziyaret dolayısıyla Vali Tuncay Sonel’e teşekkür etti.

 

Yorum Yazın

Yorum yazarak topluluk kurallarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Ordu hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.