Haber Ordu Son Dakika Haberleri
Orhan Yücel
Orhan Yücel

Bir Süre Siyaset Yazmayacağım Diyordum, Ama…

18 Ocak 2023
3 dk Okuma
1 hafta önce
Bir Süre Siyaset Yazmayacağım Diyordum, Ama…

Siyaset yazmayacağım diyorum. Ama, rahat durmuyorlar ki, insanı tahrik ediyorlar ve ucundan kenarından siyasetin içine çekiyorlar.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan son günlerde hep gündemde ve bu gidişle gündemde uzun süre kalacağa da benziyor.

Bu beyefendi; “İktidara gelirsek hükümetin dokunulmaz olarak gösterdiği İHA’lara, SİHA’lara dokunacağız” demiş.

Şimdi böyle bir sözü söylemek için, ya Türk olmamak, ya ABD, İngiltere, İsrail, Fransa, Almanya ve diğer dış güç odaklarının uşağı olmak, ya da ne söylediğini bilmemek, gerek.

Acaba, Babacan hangi gerekçelerle ve kim ve kimler adına böyle bir açıklama yapma gereği duymuş olmalı.

İHA ve SİHA’lardan PKK ve diğer Türk düşmanı terör örgütleri, HDP, ABD ve diğerleri en fazla rahatsızlar. Bu rahatsızlıklarını da her fırsatta dile getiriyorlar.

Bu gün PKK ve diğer terör örgütleri bitme aşamasına gelmişse bunda İHA ve SİHA’ların payının çok büyük olduğunu herkes çok iyi bilmektedir.

Eskiden bizim İHA ve SİHA gibi silahlarımız yoktu. PKK ile, ABD ve diğer satıcı ülkelerden aldığımız silahlarla mücadele yapmak mecburiyetinde kalıyorduk. Bu devletler de bize ya zamanında silah vermezler. Ya da, silahları verirler yazılımları vermezlerdi. Paramızla satın aldığımız bu silahlarla, gider boş dağları bombalar geri dönerdik. Çünkü silahların yazılımı bize ait olmadığından, bu silahları kendi isteklerimiz doğrultusunda değil, yazılımını elinde bulunduran dış güçlerin istekleri doğrultusunda kullanmak mecburiyetinde kalıyorduk. Bundan dolayı da PKK ve diğer terör örgütleri ile yeterli mücadeleyi yapamıyorduk.

Terör de bitmek bilmiyordu. Binlerce polis, asker ve sivil vatandaşlarımız devamlı şehit oluyorlardı.

 Kendimiz İHA ve SİHA ile birlikte savunma sanayi dalında milli üretime geçtikten sonra terörle çok başarılı mücadelelere imza atarak, terörü bitme aşamasına getirdik.

Bundan terörü destekleyerek, güneyimizde bir Kürt devleti kurdurmak çabası içinde olan dış güç odakları rahatsız oldular. Tabi içimizden de, ülkemizin başarılı bir şekilde terörle mücadele eder duruma gelmesinden rahatsızlık duyan geniş bir çevre var.

Başta ABD, Küresel sermaye, FETÖ ve içimizdeki uzantıları değişik yollar deneyerek Recep Tayyip Erdoğan İktidarını yıkmak üzere büyük çaba gösterdiler.

FETÖ’nün askeriyedeki gücünü kullanarak 15 temmuzda askeri darbe girişiminde bulundular. Milletin Erdoğan iktidarına sahip çıkıp sokağa inmesi sayesinde bunda başarılı olamadılar. Hukuki darbeler de denediler yine başaramadılar.

Şimdilerde ekonomik operasyonlarla ülkede oluşturacakları kaos ortamı sayesinde iktidarı ortadan kaldırmayı deniyorlar. Uzun zamandan beri ekonomik operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Eskiden vesayete dayalı yönetimler zamanında olsalardı, iktidarı çoktan indirirlerdi. Ama, tüm çabalarına rağmen bir türlü başaramıyorlar.

Son zamanlarda Ali Babacan devreye girdi. Önce Anayasa’da mevcut Türk kimliğinden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. İktidara geldiklerinde Anayasa’nın bu maddesini değiştireceklerini bile söyleme cesaretini gösterebildi.

Şimdilerde de, İHA ve SİHA’lardan duyduğu rahatsızlığı gündeme taşıyıverdi.

Ali Babacan’ın bu çıkışlarının tamamen kendi düşüncesi olduğunu da zannetmiyoruz. Ona Parti kurduran ve altılı masayı oluşturup 6+1’li partileri bu masa etrafında bir araya getiren irade böyle istiyor. O da bunların isteklerini yerine getiriyor.

Bu dış güç odakları ve içimizdeki uzantıları Recep Tayyip Erdoğan iktidarını indirmek için değişik yollar deneyerek, her türlü saldırıları başlattı diye, bizler bunlara boyun eğip, iktidarı bunlara teslim mi edeceğiz.

Gayet tabi ki, teslim etmeyeceğiz. Elbette ki, geçmişte olduğu gibi Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkacağız ve gerek dış güç odakları, gerekse bunların içimizdeki uzantılarına karşı elimizden geldiği kadar direnecek ve Allah’ın da yardımı ile iktidarı onlara teslim etmeyeceğiz.

 

Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları