reklam reklam reklam
reklam
reklam

Örnek Devlet Başkanı!.. « Haber Ordu

7 Mayıs 2021 - 19:36

Örnek Devlet Başkanı!..

Örnek Devlet Başkanı!..
Son Güncelleme :

03 Mayıs 2021 - 10:11

61 kez okundu

✍ Örnek Devlet Başkanı!..
Bütün insanlığa örnek, Âlemlere Rahmet, Gönüller ve Güller Sultanı, En Güzel Sevgili, Allah Resûlü Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)!..
*
✅ O, bir kul olarak, bir beşer olarak, bir devlet başkanı olarak, bir komutan olarak, bir baba olarak, bir imam (önder) olarak, bir dost olarak, bir evlat olarak; her sıfatıyla en güzel örnek!..

‼ O’nun, kendinin yapıp da başkalarına yasakladığı, başkalarına yasaklayıp da kendinin yaptığı, kendi kendisiyle çeliştiğine dair tek bir örnek yoktur… Bu yüzden düşmanları tarafından bile “Muhammedü’l-emîn” diye anılmıştır…

✅ Adaleti titizlikle korur; insanlara sırf mevki ve makamlarına göre muamele etmezdi.
*
✍ Yâ Rabbî! Kâinatın, bütün varlık âleminin kendisiyle övündüğü, iftihar ettiği (Fahr-i Kâinat, Mefhar-i Mevcudat) Gönüller ve Güller Sultanı, En Güzel Sevgili, Âlemlere rahmet olarak gönderdiğin Peygamberimiz (s.a.v) Efendimizi hakkıyla sevmeyi, O’nu ve getirdiği mesajları iyi anlamayı, anladıklarımızı düşünce ve amel noktasında hayatımıza tatbik etmeyi, O’nun gibi bir kul, O’nun gibi bir evlat, O’nun gibi bir eş, O’nun gibi bir baba, O’nun gibi bir arkadaş, O’nun gibi bir komşu, O’nun gibi bir tebliğci, O’nun gibi bir idareci, O’nun gibi bir devlet adamı olmayı bizlere nasip eyle!..
*
✍ “Beni ananızdan, babanızdan, çoluk çocuğunuzdan ve herkesten çok sevmedikçe gerçek mânâsıyla iman etmiş olmazsınız.” (Buhârî, İman 8; Müslim, İman 69)

Vesselam…
Ahmed Çıtlakoğlu
03 Mayıs 2021 P.tesi / 21 Ramazân 1442

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam