reklam reklam
reklam
reklam

SU YOLUNU BULUYOR « Haber Ordu

5 Aralık 2020 - 09:18

SU YOLUNU BULUYOR

SU YOLUNU BULUYOR
Son Güncelleme :

29 Ekim 2020 - 21:01

82 kez okundu

Son 18 yıldan beri, Ülkemizde Türk olmak hesaba katılmıyordu. Varsa yoksa İslam deniliyor. Her köşeye cami inşa ediliyor. İmam Hatip Okulları destekleniyor. Sırdan vatandaşın çocukları bu okullara yöneltiliyor. Arap bilim adamları kurultayı yapılıyor. Arap lisanı önemseniyor. Araplaşma destekleniyor. Arap kültürü din olarak pazarlanıyordu.

İşin daha kötüsü, Cumhuriyetin kazanımları tartışılıyordu. Halbuki Cumhuriyet, Atatürk ilke ve inkilaplarına dayalı, laik, sosyal bir hukuk devletini Anayasal hükümlere bağlamıştı. Atatürke ve Cumhuriyete kıyıdan köşeden saldırma moda olmuştu.

Atatürk’ün kurduğu diyanet ve maaş bağladığı imamlar Ulu Önderi hatırlamıyor. Osmanlı adı altında Türk düşmanlığı işleniyordu. TC ibaresi, devlet dairelerinden ve belediyelerden kaldırılıyor. Türk Malı tabiri yerine, yerli üretim deniliyor. Kızılay maden suyunun başındaki Türk kelimesinden dahi rahatsızlık duyuluyordu.

Benim gibi karşı koyan sosyologlar ırkçılık ile suçlandılar. Sonunda, çok önemsedikleri araplar, Türklere ”siz Türksünüz” deyiverdi. Biz kendimiz değil, onlar bizlere Türklüğümüzü hatırlattı. Bu yıl Mart ayında, Televizyon kanalıyla, Suudi Arabistan Müftüsü ”Türkler Mevalidir, İslamı temsil edemez” diye fetva verdi. Daha geçtiğimiz günlerde, Türk-Yunan uyuşmazlığında araplar Yunan tarafını tuttular. Yunanistana, Türklerin başına bomba atmak için 12 adet uçak gönderdiler. Yetinmediler, Türk mallarına boykot uyguladılar.

Araplar, dükkanlarında ”Türk Malı satmıyoruz” diye pankart asıyordu. Dün itibariyle, ”Yunan malı geldi” diye, pankartları değiştirdiler. Yetinmediler, ticari malların yanına Yunan bayrağı astılar. Bizim arap seviciler şaşkın. Eskiden ÜMMET diyorlardı. Şimdi Türk Milleti demeye başladılar. Zira, Azerbaycan-Ermenistan savaşı, Batının ”Bizlere Türk olduğumuzu” hatırlatması gecikmedi.

Sorun Fransa ile başladı. Fransa, Haçlı seferlerinden beri Türklere düşmandır. Papa İnnocent’in 1098 yılında ”Türkler infideldir eti yenebilir” fetvası arşivlerde duruyor. Fransanın Türk düşmanlığı İslamiyet ile birleştirilidi. Ümmet yerine ”Müslüman Türk” ifadesi kullanılıyor. Soru şu, Avrupa neden sadece Türklere karşı menfi politika uyguluyor da, Müslüman Araplara uygulamıyor?

Kandırmacaya devam. Müslüman Türk tabiri, şimdilik onlara yetiyor. Halbuki Türklük atadan gelir. Din tercihtir. Batının yaptığı, tercih ile ilgili değil. Türk olmamızdan kaynaklanıyor.

İstdiğiniz kadar baraj kurun, su yolunu buluyor.

Şinasi Kara

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam