reklam
reklam
reklam

UNUTULMAYACAK HİZMETLER!!! « Haber Ordu

21 Ocak 2021 - 01:10

UNUTULMAYACAK HİZMETLER!!!

UNUTULMAYACAK HİZMETLER!!!
Son Güncelleme :

03 Aralık 2020 - 17:34

172 kez okundu

Fatsa Belediye Başkanı bir buçuk seneyi geçen süre zarfında Fatsa’ya hiç unutulmayacak hizmetler yapmış ve yaptığı hizmetleri sıralamış.

1-Öncelikle gençlere yönelik yaptığı hizmetler çok dikkat çekici. Gençlerle sahilde çay-simit sohbetleri yapmış. Gençlerle halı saha maçları yapmış.
Gençlerle internet kafede playstation oynamış. Gençlere yönelik,tiyatroda rol alıp oynamış, rol yapmış.

2-Yıllardır yılan hikayesine dönen,kamuya devredilen eski çınar tıp merkezi restore ediliyor,yıllardır geciktirilmesi çok daha büyük maliyetlere sebep olmuştur.Bu yapılan işlem,Fatsa belediyesi ile bir ilgisi yok,sadece reklamı yapılıyor.Yani Fatsa belediye uhdesinde olan bir mevzu değil.

3-Fatsaya ağır ceza mahkemesinin getirilmesi yargının adliyenin,kamunun bir ihtiyacından dolayıdır.Fatsa belediyesi ile uzaktan yakından bir alakası yok,sadece algı oluşturulmak isteniyor. Yapabiliyor musunuz geçmiş döneme ait yolsuzluk usulsüzlükleri çıkartıp burada yargılanmalarının önünü açabilecek misiniz.?


4-Oski nın Fatsaya taşınmasında ki Fatsanın kazancı nedir.Oski,Ordu da kendi yerinden Fatsaya yüksek bir bedelle kiraya geldi.Kiraya geldiği yere milyonlarca lira para harcandı.Oski çalışanlarının bir çoğu özel kiralık lüks arabalarla Ordu dan Fatsaya gidip geliyorlar.Diğer çalışanlarda servis araçları ile Orduya gidip geliyorlar.Oski nın Fatsaya taşınmasının Fatsaya hiç bir katkısı yok.Daha önceki büyükşehir başkanı da Fatsa meydanında çok yüksek kira ve teftişine çok para harcayarak ofis ve lüks makam tahsis etmişti.Fatsaya ne faydası oldu.?

5-Kapalı pazar yeri,evet çok önemli bir ihtiyaç fakat bir buçuk seneden beri reklam panolarında reklamı yapılıyor henüz bir icraat yok.Bol bol reklam var.

6-Galerici sitesi,evet çok büyük ihtiyaç.Sahil şeridi kaldırımlar işgal altında,Sağlam insanlar geçemiyor ki engelliler geçebilsin.Bir buçuk seneden beri reklam panolarında reklamı var henüz bir hamle yok.

7-Çerkez tepesi projesi eli kulağında yakında başlıyor,Tıpkı Fatsa çevre yolu projesi gibi.Bu yetmiyor ya işi gücü bırakmış Fatsa Niksar arası yolu incelemiş yakında onu da açacakmış.

8-Fatsa meydan oto park bir buçuk sene oldu henüz açılamadı.Fatsa nın iç kesimleri Ordu büyükşehir ücretli otoparkı,bazı alışveriş yeri marketler bundan muaf tutuluyor.

9-Fatsa belediyesine çok liyakatli çok başarılı,mazisi başarılarla dolu bürokrat,memur vs.dışarıdan getirildi.Fatsa da bu efsafda birlerini bulamadınız mı.?Bir çok personel dışarıdan getirildi.Lafa gelince Fındık amelesi dışarıdan gelmesin para Ordu-fatsa da kalsın diyorsunuz da Fatsa belediyesine dışarıdan birilerini getirmek niye.?

10-Fatsa belediyesi de geçmişe yönelik hukuksuzluk varsa yargı gereğini yapacak diyorsun.Deliller sizde,o dönemde neler yapılmış,varsa hukuksuzluk suistimaller,yolsuzluklar ki vardır bundan asla şüphem yok.Bunu yargıya siz vereceksiniz.Ben aldığımda böyle idi,benden önce yapılmıştı,ben borç batağı devir aldım demek sizi bunlardan kurtarmaz.

11-Ben şehr i eminim diyorsunuz ya,bunu siz demeyin,bunu size Fatsalılar yaptıklarınızla bitirdiğiniz projeler veya başlattığınız projelerle bu sıfatı size onlar verecek.Ben şehr i eminim demekle olunmuyor.Bunu temenni ediyoruz ve bekliyoruz.

12-Birde Fatsa modeli diye bir şey çıkardınız,parti kongre sürecinde,kılık kıyafetle şekli olarak Fatsa modeli olunmaz.Bize modelist lazım deyil.Model olacak,örnek olacak,örnek alınacak projeler geliştirin.Fatsa kültür merkezi önüne,karadeniz oto yola sıfır ramazan çadırı kurmakla,Yine karadeniz oto yol kenarına dört direk üzerine bez afişe dezenfekte istasyonu yazarak,reklâ ve algı oluşturmayın.

13-Yaptığınız tüm çaba ve gayret reklam ve algı oluşturmak.Tıpkı kendi köyünüzden yaptığınız özel proğram gibi.Benim soyum sülalemin kökü 1800.yıllara dayanıyor siyaset aile büyüklerimizden geliyor gibi şahsi övgü ve algıları bir tarafa bırakın.Herkesin tarihsel bir geçmişi,hatıraları ve anıları vardır,buna da saygı duyarız.Bu konular çok yersiz gereksiz işler.Fatsa size sahip çıktı teveccüh gösterip başkan seçti ve bizde sizleri destekledik ama sizde lütfen birşeyler yapın.Tarih sizi iyi ve hayırla yaadetsin.

14-Fatsa da maden arama ve siyanürle altın çıkarma konusuna Fatsanın çıkar ve menfaatçi geleceği açısından yaklaşmanızı tavsiye ederim.Bu konu siyasetin oyuncağı eğlencesi veya marjinal grupların köpürtmesi gibi görmemeli ve konuya bilimsel bir yaklaşım ve teknik incelemeler yapılması neticesinde bir görüş ifade etmenizi bekliyoruz.


Tüm bu konuları AK Partinin kurucu bir yönetim kurulu üyesi olmam sıfatı ile yapıyorum.Benim partim yerel başarılarla anıldı ve şuan da yerel başarısızlıklarla anılması bizleri derinden üzüyor.Yaptığım eleştiri ve önerilerimi bu çerçevede ele alınmasını ümid ederim.Fatsa nın Ordu nun Ülkemin kaybetmesi Partimin kaybetmesi umuyorum sizleri den üzecektir.Kibirden uzak dava bilinci ve şuuru içinde olmanızı temenni ederim.Saygılarımla.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam